neljapäev, 22. juuli 2010

Happy rabbits

Uus aedik
Täna sai väheke ennast pingutatud ja ehitatud oma jänkudele uus ja suurem aed. Kohanemisperiood sai läbi ja nüüdsest saavad nad vabalt rohumaa peal olla. Nimelt on mu küülikud pärit oma farmist Hiiumaalt, kus nad on elanud puurides ning kuna tegu on  lihatõugu küülikutega, siis nad on toiduks saanud vaid graanuleid ja heina. Värskest rohust pole nad osanud isegi mitte unistada. Siiamaani elasid nad väiksemas aias ning värsket rohtu hakkasid tasapisi saama juurde heinale ja kaerale.

Varjumajake koos minu kaliforniatega
Ahjaa... tutvustan kah siis oma pikk-kõrvasid. Mul on hetkel aias vabapidamisel 3 kalifornia emast  ja 1 kastor rexi emane(ainuke, kellel nimi on... Suzanna... ). Alguses oli ka üks chinchilla rexi isane ka, aga temaga juhtus kummaline õnnetus mõned päevad pärast saabumist. Ta oli enda selgroogu vigastanud nii, et tagumine ots oli halvatud. Midagi ei jäänud mul üle kui et tuli loomakese piinad lõpetada... Aga ma loodan, et ta jättis endast pärandi maha sellega, et vähemalt kaks kaliforniat ja kastor rex on tiined temast. Üks kaliforniatest on noor 4-kuune tüdruk (sinivereline rootslane) ja teda sel ajal karjas ei olnud, kui isane ka seal oli. Pärit on ta küll Hiiumaalt aga nüüd  kuulub ta naabrinaisele Maiele. Boyfriend on ka varsti Hiiumaalt tulemas ning siis suunduvad mõlemad ka Maie juurde elama.
See pilt on tehtud esimesel päeval, kui nad said mõisas oma aedikusse lahti päästetud. Pildil siis näha esialgne kooslus 2 kalifornia emast (õed, mõlemad 6 kuused) kastor rexi emane Suzanna (peaks olema u. 2-aastane) ning chincilla rexi isane FR Alex (vanus 3 aastat sel hetkel). Rexid siis pärit enda põhikarjast. Suzannal on olnud eelmisel aastal üks pesakond poegi.
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar